System SBE

System SBE

System SBE (Steam Bath Equipment) realizuje możliwość zarządzania urządzeniami wyposażenia łaźni parowej przez jednostkę centralną, którą w tym przypadku stanowi generator pary serii IQ.

Głównym celem takiego rozwiązania jest wzbogacenie funkcjonalności urządzeń peryferyjnych poprzez ich włączanie, wyłączanie i regulację w odpowiednich momentach pracy generatora pary. Za pomocą programu realizowanego przez mikroprocesor generatora, urządzenie peryferyjne może się np włączać po zadanym czasie z określoną intensywnością i wyłączać w wybranym momencie na ustalony czas.

Przykładem może być wentylator, który w wybranym momencie pracy generatora realizuje wentylację łaźni z regulowaną intensywnością a po zakończeniu kąpieli parowej lub włączeniu alarmu przewietrza łaźnię pracując z pełną mocą.

Dodatkową zaletę stanowi sprowadzenie obsługi urządzeń składowych systemu do jednego sterownika.

Podobnie jak w innych rozwiązaniach systemowych, podporządkowanie działania kilku urządzeń jednostce centralnej, zdecydowanie zwiększa funkcjonalność całości.

Dostęp do informacji na temat składowych systemu SBE możliwy jest poprzez interaktywne pola schematu powyżej lub odpowiednie zakładki menu.

Copyright © 2024 by C-PLAST